Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Bebek Odası Takımı Seçmek Marifet İster

  • 06-11-2020
  • 310

Bebek odası takımları son dönemlerde pek çok farklı formda ve çeşitte karşımıza çıkmaya başladı. Verha Mobilya olarak sizler için değerli hazineniz; yani minik yavrunuz için bebek odası takımı seçmenin püf noktalarını derledik.

Bebekler deyince akan sular duruyor. Onlar için rengarenk tasarımlı şirin mi şirin aksesuarlı bebek mobilyaları satın almak dünyanın en eğlenceli alışverişi. Ancak bebeklerin odalarını düzenlenirken dikkatli davranmak elzemdir. Hem ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikte olması, hem güvenilir olması hem de gelişimini olumlu yönde destekleyici özellikte olması gereklidir.

Bebeğin Güvenliği Her Zaman En Önemli Noktadır

Bebek odaları için en önemli konu güvenliktir. Elektrik kabloları, başucu lambaları, sert ve kenarı kırık oyuncaklar bebek için bir tehdit olabilir. Her türlü kabloyu mutlaka kablo kanallarının içine hapsetmeli, kırık oyuncakları atmalısınız. 

Bebekler büyüdükçe hareketleri de  o oranla arttığını unutmayarak, olabilecek riskleri en aza indirecek bebek odası takımı seçilmelidir. Çok sivri kenarları olmayan, devrilmelere karşı güvenli olan  bebek odası takımları tercih edilmelidir.

Bebekler zamanla hareketlenecekleri, yürümeye çalışacakları için buna uygun bebek odası takımı alınmalıdır. Yeni yürümeye başlayan çocuklar özellikle eşyalardan destek alarak kalkmaya çalışırlar. Oda takımının bu tarz durumlara karşı elverişli olmasına dikkat edilmeli, imkan varsa oda takımları duvara sabitlenmelidir.

Kullanılan Malzeme Önemlidir

Bebek odası takımlarında kullanılan malzemenin özellikleri çok önemlidir. Koku ve rutubet yapmayan ahşaplardan seçilmelidir. Eşyaların boyalarının kurşun içermediğinden ve toksik olmadığından emin olmalısınız.

Mobilyalar odaya yerleştirildikten sonra mutlaka belli bir süre havalandırılarak, bebek odası takımının havalandırılması sağlanmalıdır.

Bebeğiniz Büyüdüğünde De Kullanılabilmeli

Bebek odası takımı alınırken, bu odanın çocuğunuz tarafından, büyüdüğü zamanda kullanacağı unutulmamalı ve hem bebekler için hemde çocuklar için kullanışlı olabilecek oda takımları tercih edilmelidir. Özellikle dolap, şifonyer, konsol gibi ürünlerin sonraki yıllarda da ihtiyacınızı karşılayacak özellikte olmasına özen göstermelisiniz.

Odanın Ebatları Çok Önemli

Bebek odası takımı alırken öncelikle kullanılacak odanın büyüklüğüne uygun bir model seçiminde bulunmaları gereklidir. Özellikle bebekler büyüdüklerinde oda içerisinde oyun oynayabileceği, zaman geçirebileceği hareket alanının fazla olmasına özen gösterilmelidir.