Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Dresuar Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • 10-11-2020
  • 796

Dresuarlar, evinizin her bölümünde kullanabileceğiniz çok işlevli mobilyalardır. Ancak bir dresuar almanız gerektiğinde dikkat etmeniz gereken bazı noktalar olduğunu, Verha Mobilya olarak belirtmek isteriz.

Dresuar Nedir?

Dresuar, 18. yy Avrupa’sında son derece popüler olan, daha sonraları da nostaljik esintiler taşıdığı için tercih edilen bir tür yüksek sehpa olarak adlandırılabilir. Dresuarların kolaylıkla betimlenememesinin nedeni, her ortama kolaylıkla uyum sağlayabilen bir yapıya sahip olmasıdır.

Nerelerde Kullanılır?

Evinizde, aklınıza gelen her odaya ya da bölüme bir dresuarı rahatlıkla yerleştirebilirsiniz. Evinize uygun olan tarzı seçmeniz halinde son derece şık görünüme sahip bir alan yaratmış olursunuz.

Ancak belirtmek gerekir ki dresuarların öncelikli kullanım yeri antrelerdir. Tam kapıdan çıkmak üzereyken, ihtiyacımız olan her şeyi üzerinde ya da çekmecelerinde barındıran dresuarlar, sürekli anahtarlarını kaybeden biri iseniz, sizin için bir kurtarıcı rolü üstlenirler.

Dresuarlar antreler dışında, yatak odaları, salonlar, yemek odaları, mutfaklar ve banyolarda dahi kullanılabilmektedir. 

Dresuarların üzerine yerleştireceğiniz objeler sayesinde değişik formlara bürünerek farklı tarzları yansıtmasını da sağlayabilirsiniz.

Satın Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • İhtiyacınızı karşılamalı

Evin en önemli yardımcı mobilyaları olan dresuarları seçerken ihtiyacınızı en iyi karşılayacak olan modellerden yana tercih yapmalısınız. Ayaklı ya da  aynalı dresuar takımları aynı anda pek çok işlevi yerine getirmek adına tercih edilebilir. Dresuarın kendisi derleyip toplayan bir işlev görürken aynası da mekanın ferahlamasına yardımcı oluyor, aynı zamanda ek bir ayna kullanımından da sizi kurtarıyor.

  • Mobilyalarınızın genel tarzına uygun olmalı

Dresuar seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli nokta evinizin ve de kullanacağınız alanın tarzına uygun olması. Salonunuzda klasik mobilyalar varsa modern tasarımlı bir dresuar kullanmanız doğru olmaz. 

Bugün piyasada ağırlıklı olarak klasik yani standart dreusar ölçülerini ve modellerini görüyoruz, çünkü bu modeller hemen hemen her dekorasyon stiline uyum sağlayabiliyor ve yakın zamana kadar en gözde olanlardı. 

  • Yapıldığı malzeme de ortama uyum sağlamalı 

Dresuarı kullanacağınız alana göre malzeme seçiminde de özenli olmanızda fayda var. Salon, yatak odası gibi alanlarda ahşap ve eskitme modellerle ortama sıcaklık katabilirsiniz. Antre, mutfak ve banyo gibi alanlara ise mermer dresuar modelleri çok daha fazla yakışıyor.