Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Duvar Üniteleri

  • 13-11-2020
  • 1326

Duvar üniteleri aynı anda pek çok ürünü içerisinde barındırabilen, çok fonksiyonlu mobilyalardır. Verha Mobilya, duvar ünitelerini tasarlarken bu çok fonksiyonlu özelliklerini dikkate alması ile, alanında en gözde markalardan biri haline gelmiştir.

Neden Tercih Ediliyor?

Duvar ünitelerini, televizyon üniterine ve sehpalarına tercih edenlerinn sayısı günden güne artıyor. Bunun temel sebeplerinden biri evlerimizin giderek daha da küçülmesi olabilir. Haliyle artık insanların daha küçük alanlarda daha fonksiyonel mobilyaları tercih etmeye yönelmesi oldukça normaldır.

Duvar üniteleri, işlevsel mobilya ihtiyacını tam anlamıyla karşılaması sayesinde hayatımızın bu kadar içinde yer almayı hak etmiştir. Zira içlerinde kitaplıklar, sehpalar, büfeler barındırabilen bir mobilya olan duvar üniteleri görece küçük evler için neredeyse bir zorunluluk haline geldi.

Haliyle, daha klasik bir görünüm yerine şıklığı tercih edenlerin genellikle duvar ünitelerine yöneldiği, yapılan son anketlerde ortaya çıkan şaşırtıcı olmayan bir sonuçtur.

Duvar Üniteleri ve Tv Üniteleri Arasında Ne Gibi Farklar Vardır?

Duvar üniteleri ve Tv üniteleri, aralarındaki farkların çok az olması nedeniyle, sıklıkla birbirine karıştırılabilen mobilyalardır. 

Tv üniteleri genellikle tek parça halindedir. Üzerinde televizyonu farklı şekillerde konumlandırabilmenize olanak sağlayan alanlar bulunur. Ancak Tv üniteleri yalnızca bir sehpadan da ibaret olabilir; farklı kullanım alanları bulunan mobilyaları da içerebilir. Dolayısıyla bu yönüyle Tv üniteleri bir çeşitlilik gösterir. 

Duvar üniteleri ise yine farklı işlevlerdeki mobilyaları içerir. Ancak duvar üniteleri monte etme esasına dayanır. Televizyon, duvar ünitesine monte edilir.

Duvara monte edilen televizyonlar, tek başlarına istenen zarif, dekoratif ve estetik görünümü vermemeye başladılar. Bu noktada, duvar üniteleri, başta estetik ihtiyaçlarımızı karşılamak üzere devreye giriyor. Sonrasında ise genellikle ihtiyaçlar doğrultusunda şekillenmeye ve diğer mobilyaların eklenmesi ile işlevsel hale gelmeye başlıyor.