Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Evde Mobilya Boyamak İçin Malzemeler

  • 28-08-2020
  • 540

Evde Mobilya Boyamak İçin Malzemeler

Eşyalarımız eskidiğinde akla ilk gelen şey onlardan kurtulmak ve yeni mobilya almaktır. Ancak evinizde eski, yıpranmış veya modası geçmiş mobilyaları boyayarak ona yeni bir hayat verebilirsiniz. Mobilyanın yüzeyini ve döşemesini değiştirmek, mobilyanın görünümünde köklü bir değişikliğe neden olur, mobilya neredeyse tamamen değişir ve farklı bir ruh halini alır. Üstelik seçtiğiniz renk (ve desenlerde) her biri benzersiz, benzersiz bir iş parçası haline geliyor ve kişisel zevkinize tamamen uyuyor. Ancak bu işlemler, el emeği gerektirdiği için de oldukça maliyetlidir. Buna nakliye masrafları da ekleyebilirsiniz. Bu nedenle mobilyayı kendiniz boyamanızı tavsiye ederiz! Evde mobilya boyamanın bunda bir takım zorluklara neden olacağı kuşkusuz ancak günümüz resim teknolojisinin muazzam gelişimi sayesinde korkulacak bir şey olmadığını söyleyebiliriz. Planlı olup gerekli tüm malzemeleri tedarik ettiğiniz sürece, işiniz gayet eziyetsiz olacaktır.

Ev mobilyalarını boyamanın iki temel tekniği vardır. Biri zımpara - astar - boya - cilalama işlemi, diğeri ise daha yeni bir boyama teknolojisinin ürünü olan boyama - cilalama işlemidir. Bu tekniklerin her ikisi de harika sonuçlar verir. Bugünün makalesinde, evde mobilya boyamak için iki farklı teknikten bahsedeceğiz. Yazımızda bu teknikleri uygularken ihtiyacınız olan malzemeleri de bulacaksınız.

Evde Mobilya Boyamak İçin Malzemeler

Öncelikle ev ortamında kendimiz yaptığımız sözde kendin yap yapımlarından bahsedelim ve birçok örneği homify'da bulabilirsiniz. İngilizcede bilinen ve sıklıkla kullanılan Do-It-Yourself projeleri veya DIY projeleri (Do-It-Yourself) aslında insanımızın kültür ve alışkanlıklarından çok da uzak olmayan bir kavramdır. Aslında bir şeyi evde kendi başımıza yapma ve / veya tamir etme fikrine aşinayız. Evde kendi başınıza yapacağınız basit onarımlardan, yeni kıyafet dikmeye veya örmeye, ebeveynlerimizin evde yaptığı tüm işleri, bir uzmanın yardımı olmadan veya bitmiş ürünü doğrudan uygun malzemelerden satın almak yerine, örneğin biz kendimiz yapabiliriz.

Batı dünyasının günümüz siyasi ve ekonomik dokusundan çıkmak isteyenlerin özellikle tercih ettiği kendin yap işlerinde maliyet genellikle satın alınan üründen çok daha makul. Bu stüdyolar size piyasada tam da istediğiniz gibi bulamadığınız özel ürünler yaratma fırsatı veriyor. Dahası, işi kendi başınıza yaparken tatmin duygusu gibi iyi duygular yaratır.

Öncelikle ihtiyaç duyacağınız malzemeleri listeleyelim:

- Boya yapacağınız zemini korumak için plastik branda vb. geniş bir örtü

- 220 numara zımpara kağıdı (ince zımpara kağıdı)

- Geniş kağıt bant (birkaç farklı renk kullanmayı düşünüyorsanız)

- Makas (kağıt bant kullanacaksanız)

- Astar boyası ve fırçası

- Boya ve uygun fırçası ya da rulo (sprey boya kullanacaksanız fırça gerekmez)

- Kullanacağınız boya solvent bazlı ise tiner ihtiyacınız da olabilir, boya aldığınız yere sorarak bilgi alabilirsiniz.

- Cila ve uygun fırçası (sprey vernik kullanacaksanız fırça gerekmez)