Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Evinizin Gizli Kahramanları: Bazalar

  • 10-11-2020
  • 775

Bazalar, evdeki en işlevsel ürünlerin başında geliyor. Verha Mobilya tarafından üretimleri yapılan bazalar, hem rahat bir uyku imkanı hem de önemli ölçüde depolama alanı sunmaları sebebiyle tercih ediliyor.

Hal böyle olunca bazalar pek çok kişi için kurtarıcı rolü üstleniyor. Ancak bir baza satın almayı düşünüyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar mevcut.

Baza Seçimi Yaparken Dikkat Etmeniz Gerekenler

Baza, ekstra bir dolap demektir. Ancak fiyat bakımından masraflı bir mobilya olması, yanlış tercihler yapılması halinde maliyetlerinizi arttıracağının habercisidir.

Bazanın Ölçüsü

Baza seçerken ilk olarak ölçülerine dikkat etmek gerekir. Bazayı yerleştireceğiniz oda ve sizin için en ideal ölçülere sahip ürünlere yönelmeniz daha doğru olacaktır.

Sağlamlık

Baza konusunda ilk etapta dikkat edilmesi gereken şey sağlamlık. Alacağınız ürün ne kadar sağlam olursa o kadar uzun süreli kullanım imkanı sunacaktır. Bunun yanı sıra güvenlik konusunda da sağlamlığın önemli yeri olduğunu unutmamakta fayda var.

Kullanılan Malzeme

Bazaların sadece dış görünüşten ibaret olmadığını, bazanın temelinde ahşap kısımların olduğunu unutmamalı ve uzun yıllar kullanabileceğiniz tarzda kaliteli ürünler olduğundan emin olmalısınız.

Eğer metal profillere sahip bir baza almak niyetinde iseniz; en dikkat etmeniz gereken nokta metal iskelet kısmıdır. Metal iskeletin yani profilin kalınlığı ve sıklığı bazanın kalitesini ve dolayısı ile fiyatını belirler.

Baza satın alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta da bazanın taşıyıcı alanı olan tabanında kullanılan malzeme. Sunta bazlı baza tabanları zamanla yıpranıp kırılabilir; dolayısıyla  tabanının sağlamlığından emin olmalısınız. 

Fiyat ve Üretici Firma

Baza alırken ilk etapta karşınıza çıkan olan unsurlar fiyat ve üretici markadır. Baza içinde kullanılan mekanizma, sağlam malzeme vs gibi unsurlar fiyatı arttıran etkenlerdir.

Her Zaman Önce Güvenlik!

Canlı yaşamının güvenliği her daim önceliğimizdir. Verha Mobilya olarak ürettiğimiz tüm ürünlerde bu ön koşula göre hareket etmekteyiz.

Sandık Mekanizması ve Emniyet Sistemi

Bazaların bu denli fazla tercih edilmesinin temel sebebi sandık özelliğidir. Bazanın içine saklanan fazla eşyalar sayesinde evdeki dağınıklıktan kurtulursunuz.

Bazaların bu denli işlevsel olmasının sebebi ise içinde kullanılan ve rahatlıkla açılıp kapanmasını sağlayan mekanizmadır. Ancak burada bazadaki mekanik aksamın emniyet kilidinin bulunduğundan emin olmalısınız. Sizin için problem yaratmayacağını düşünseniz dahi, emniyet kilidinin olmaması sebebiyle yaralanan insanların sayısı hiç de az değildir.

Ayrıca kapak kısmının açılmasını önleyen bir kilidin olması da çocukların bazayı kendi başlarına açmalarını engelleyecektir.