Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Genç Odası Takımı Seçerken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • 26-10-2020
  • 253

Genç odası takımları, geleceğimiz olan gençlerin, kendi alanlarına sahip olmalarını sağlar. Çocukluktan yetişkinlik evresine geçişteki gençlerin, artık kendi dünyalarını oluşturmak istemeleri, tıpkı sizin olduğu gibi Verha Mobilya tarafından da dikkate alınmaktadır. Dolayısıyla ürettiğimiz genç odası modelleri öncelikle güvenliklerini garanti altına alır; sonra da kendi dünyalarını şekillendirmeleri için  onlara uygun ortamı oluşturur. 

Genç odası takımı seçerken bazı noktaları göz önünde bulundurmalısınız

  • Güvenlik ve sağlık

Geleceğimiz olan gençlerin güvenliği her şeyden daha önemlidir. Dolayısıyla bir genç odası takımı seçerken dikkate alacağınız ilk kriter güvenlik olmalıdır.

Mobilyaların ne rengi ne tarzı ne de ebatları sağlık kadar önemli değildir. Örneğin yatak seçimini ele alalım; çocukların omurilik gelişimi açısından yatakların çok kaliteli olması gerektiğini unutmayın. Tercihlerinizi artık bir genç olan çocuğunuzun sağlığını dikkate alarak ergonomik modellerden yana kullanmalısınız.

  • Kalite

Tercih edilen ürünlerde kalite çok büyük bir önem taşımaktadır. Siz de her zaman kaliteden yana tercihlerinizi yaparak uzun süreli kullanımlar sağlayabilirsiniz.

  • Kullanım kolaylığı

Tercih edilen mobilyaların çekmece sayısı, dolap sayısı ve de bunun yanı sıra diğer tüm ekipmanların kolay bir kullanıma sahip olmaları gereklidir. Siz de bu duruma dikkat edebilir ve de tercihlerinizi bu şekilde yapabilirsiniz.

  • Tarz ve renk

Ebeveynler kendi beğendikleri mobilya türünü ve renklerini çocuklara zorla kabul ettirirler. Halbuki bu durum çocuk psikolojisi açısından oldukça sakıncalı bir durumdur.

Evinizin, kendi zevklerinize göre ve sizi yansıtır şekilde dekore edilmesini istersiniz. Aynı şekilde çocuğunuz da onu yansıtan bir alanda kendini daha iyi hissedebilir ve özgüveni bu durumdan olumlu bir şekilde etkilenebilir.

Genç odası alınırken renk uyumu çok büyük bir önem taşımaktadır. Halı renginden tutun da mobilya renklerine, mobilya renklerinde tutun da duvar rengine kadar uyumu yakalamış olmalısınız. Bu arada sadece renk uyumu değil aynı zamanda seçeceğiniz renkler de çok önemlidir. 

Evdeki her oda için geçerli olan uyuma genç odası takımı alırken de dikkat ederseniz, hem renkler göz yormaz hem de çocuğunuz odasında kendini daha rahat hisseder.

Tercihinizi yaparken birkaç ipucunu kullanabilirsiniz

Her gencin farklı ve kendine özgü hobileri vardır. Çocuğunuza kendi odasında rahat edip hobileri ile meşgul olabilme olanağı sağlamanız sizi onun gözünde erişilmez mevkilere taşıyacaktır.

Tercihiniz ne olursa olsun rahatlığı ön plana alırsanız, çocuğunuzun kendisine ait odasına daha fazla kaliteli zaman geçirebilmesini mümkün kılmış olursunuz.