Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Koltuklar Nasıl Silinmelidir?

  • 01-09-2020
  • 375

Koltuklar Nasıl Silinmelidir?

Koltuklarımızı temizlemek ve lekelerden kurtulmak temiz ve hijyen açısından önemlidir. Peki koltuklarımı nasıl silmeliyiz? Neler kullanmalıyız?

Koltuklar Nasıl Silinmelidir?

Koltuklar her ortamda kullanılan vazgeçilmez eşyalarımızdandır. Gerek ofislerde, ve evler başta olmak üzere kullanım alanları yaygındır. Bundan dolayı çabucak kirlenebilmekte ve temizliğe ihtiyaç duyabilmektedir. Bu yüzden annelerimizin veya yeni evli çiftlerin koltuk takımı seçerken koltuğun kolay ve rahat silinebiliyor mu diye sorduklarına şahit olabiliriz.

Çok severek aldığımız her ürün bakıma ve temizliğe ihtiyaç duymaktadır. Koltuk takımları da bakıma ihtiyaç duymaktadır. İlk günkü rengini koruması için ve uzun ömürlü olması için bunları yapmamız gerekir. Her koltuk modeli birbirinden farklı olduğu için temizlenme yöntemleri de farklıdır.

Koltuklar Hangi Deterjanla Silinir

Kumaş koltuklarımı nasıl silebilirim diye soruyorsanız. Size tavsiyemiz ılık su ile az bir deterjan ile temizleyebilirsiniz. Ama size ilk tavsiyemiz koltuğunuzun küçük bir bölümünde deterjanın kumaşınıza herhangi bir zarar verip vermediğini test ediniz.

Eğer zarar görmezse deterjanlı suyla silebilirsiniz. Bunların yanında kumaş koltuklarınızı temiz mikro fiber bez ile silebilirsiniz. Ilık su içine beyaz kalıp sabunu köpürterek temiz bez ile silerek temizliğini yapabilirsiniz. Bu yöntem en çok yapılan ve herkesin bildiği bir yöntemdir.

Açık renk koltuklarınız da temizlik yapmak için ılık suyun içine biraz amonyak kullanarak, bir bezle silebilirsiniz. Temizlik malzemesi olarak arap sabununu kullanabilirsiniz. Koltuğunuza zarar vermeden rahatça temizleyebilirsiniz.

Deri Kanepeleri Silme Yöntemi

Deri koltukların temizlikleri ise diğer kumaş koltuklara göre daha kolaydır. Bunun nedeni temizlenebilme özelliğidir. Kumaş gibi çok fazla leke tutmamaktadır. Eğer ki koltukta kullanılan deri kaliteli ise temizlenebilme özelliği daha kolaydır. Deri koltuğunuzu silmek için arap sabunu kullanabilirsiniz. Diğer sabun ve deterjan malzemeleri koltuğunuzun derisine zarar verme olasılığı bulunmaktadır.

Arap sabununu ılık bir suyla birlikte karıştırıp bir bez yardımıyla silip, ardından kurulayarak koltuğunuzun temizliğini yapmış olursunuz. Koltuklarınızın ilk günkü canlılığını koruması için deri koltuklarda kullanılan temizlik malzemelerini de kullanabilirsiniz.