Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Köşe Koltuk Takımı Deyip Geçmeyin!

  • 06-11-2020
  • 253

Köşe koltuk takımı modelleri özellikle küçük evler için kurtarıcı nitelikte ürünlerdir. Ancak köşe koltuk takımı seçerken evin boyutlarından başka pek çok ayrıntıyı daha göz önünde bulundurmanız gerekir.

Verha Mobilya olarak tüm ihtiyaçlarınızı karşılar nitelikteki köşe koltuk takımı modellerimizle hizmetinizdeyiz.

Neden Köşe Takımları Tercih Ediliyor?

Köşe takımları özellikle son dönemde yeniden favori oldu. Hemen her marka ürün yelpazelerinde şık, trend ve kullanışlı köşe takımlarına yer vermeye başladı. Genellikle yeni evlenen çiftlerin gözdesi olan köşe koltuk takımları;

  • Sahip oldukları modern görünümlerinin yanı sıra pek çok farklı tarza hitap eden modellerinin de var olması,

  • Evin neredeyse her odasına rahatlıkla uyum sağlamaları,

  • Rahat olmaları,

  • Yalnızca metrekaresi küçük evlerde kullanılan boyutlara değil; her ebattaki alana uyum sağlayabilecek farklı modellere de sahip olmaları ile sıklıkla tercih edilmektedirler.

Köşe Koltuk Takımı Alırken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Her zevk ve ihtiyaca uyan köşe koltuk takımı muhakkak vardır. Köşe takımı alırken dikkat etmeniz gereken birkaç küçük nokta vardır. Bunlara dikkat etmeniz halinde fazladan harcama yapmanıza gerek kalmadan uzun ömürlü ve kaliteli bir köşe koltuk takımına sahip olmanız mümkündür.

  • Köşe koltuk takımının ebatları

Köşe takımı modellerini istediğiniz ebatta bulabilirsiniz. Ancak seçtiğiniz köşe takımı ile onu konumlandıracağınız alan ile uyumlu olmasına azami dikkat göstermelisiniz. Böylece hem alanı verimli bir şekilde kullanır; hem de maksimum oturma alanı elde etmiş olursunuz. En doğru yol köşe takımı seçerken onu yerleştireceğiniz alanın ölçülerini net olarak bilmeniz olacaktır. 

  • Kalite

Köşe takımı alırken bir sonraki kriteriniz kalite olmalıdır. Köşe takımının kaliteli olmasından kasıt, iskelet sisteminin sağlam olması, uzun kullanım ömrü sunması, döşemelik kumaşın dayanıklı olması, varda kullanılan aparatların ve süsleme malzemelerinin bozulmayacak cinsten kullanılmış olmasıdır.

  • Kullanılan kumaş

Kumaşın kaliteli ve dayanıklı olması da uzun vadeli ve konforlu kullanım için gerekli bir noktadır. Köşe takımınızda desenli ve hareketli bir kumaş tercih ediyorsanız desenlerin dikişlerle uyumlu olmasına özellikle dikkat edilmeli. Dikişlerle çizgiler arasında bir dengesizlik olmamalı.

  • Tarz ve rahatlık

Köşe takımı modelleri klasik, modern, spor pek çok değişik tarzda olabilir. Nasıl bir tarz istediğinize karar vermeli ve seçtiğiniz tarzın evin diğer eşya ve aksesuarlarına ve evin genel havasına uyduğundan emin olmalısınız.

Köşe takımı alırken dikkat edilmesi gereken bir diğer husus rahat olmasıdır. Oturma alanlarının geniş ve ergonomik olmasına, kumaşın düzgün kaplanmış olmasına, gereksiz çıkıntı olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Koltuğun kolçak ve kanatlarının ideal yükseklikte olması ve dolgu malzemesinin yeterli miktarda olması da rahatlık için önemli.