Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

  • 01-09-2020
  • 372

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

Evimize mobilya seçerken kumaşın rahat temizlenmesinden, mobilyaların rahatlığına, renklerine kadar dikkat etmemiz gerekir. Sürekli kullandığımız bu mobilyalara ne kadar değer veriyoruz. Sadece fiyat araştırması yapmak gerekmiyor. Bir teknoloji ürünü alırken özelliklerine bakarken mobilyaların da bakıyor muyuz? Peki nelere dikkat etmeliyiz? Püf noktaları sizler için derledik.

Kumaş Kalitesi ve Renk Seçimi - Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler

Koltuk takımları seçildiğin de en sık yapılan hatalardan biri kumaş yapısına bakmamaktır. Kumaş'ın kalitesi Kolay temizleme, farklı mevsimlerde terletme gibi detayları ortadan kaldırmaktadır. Deri koltukların çoğu suni deriden yapılmaktadır. Her ne kadar suni derinin temizlenebilirliği kolay olsa da farklı mevsimler de istediğiniz konforu alamayabilirsiniz. Ayrıca kumaşların dikiş yerleri de bir o kadar önem arz etmektedir. Renk seçimin de ise salonunuz da uyum sağlaması önemlidir ancak genel olarak açık renkli koltuklar salonunuzun daha ferah gözükmesini sağlayacaktır.

Mobilya'nın Sağlamlığı

Alacağımız mobilyanın sağlam olmasını isteriz. Birkaç sene idare etmesi isteklerimiz arasındadır. Mobilyamızı seçerken görünüşü bizi etkileyerek mobilya da kullanılan ahşabın kalitesini unutturmaktadır. Eğer mobilyanızı tekrar yenilemek aklınız da yoksa uzun ömürlü olması açısından kullanılan ahşaba dikkat etmenizi öneririz.

Garanti ve iade Süreleri

Özellikle sıfır mobilya alıyorsanız garanti ve iade sorularına bakmalısınız. Küçük ama en önemli hususlardan biri bu olmalı. Herhangi bir sorunla karşılaştığınız da aldığınız bayi ile kolayca iletişime geçebilmeli ve sorununuza çözüm üretebilmelidir.

Konfor

Rahatlık denince akla hemen oturduğunuz da içine gömüldüğünüz koltuklar gelmesin. Her ne kadar uzaktan konforluymuş gibi gelse de bir süre sonra rahatsızlık verebilir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta süngerin rahatlığı olmalı. Tabi uzman olmadığınız sürece süngerin kalitesini anlayamazsınız.

Mobilya alırken dikkat edilmesi gerekenler konusunda bir diğer hususlar;

Mobilya kapakları düzgün kapanmalı, sürülebilir mobilyalar rahatlıkla sürülebilmeli, iç bölmelerde pürüzler olmamalı, masa ayakları yere eşit ve sağlam basmalı, uzun raflar orta bölümden desteklenmeli. Kapaklı raflarınızın kapakları tam kapanmalı ve bir gıcırdama sesi çıkarmamalıdır.

Yukarıda saydığımız özelliklerle şık ve modern mobilyalar için ana sayfamızı buradan göz atabilirsiniz