Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Mobilyalarda Lekeler Nasıl Çıkar?

  • 06-09-2020
  • 462

Mobilyalarda Lekeler Nasıl Çıkar?

İster evinizde ki isterseniz de ofisinizde ki mobilyalar olsun zaman zaman lekeler oluşabilmektedir. Mobilyalarda ki lekeleri çıkarmak çok kolay olmayabilir ancak bu lekelerin asla çıkmayacağı anlamına gelmez. Bu yazımızın konusu olarak çıkarmak için neler yapmanız gerektiğini anlatacağız. Aşağıda ki yöntemleri doğru bir şekilde izleyerek mobilyalarda ki istenmeyen lekelerden kurtulabilirsiniz.

Mobilyalarda Lekeler Nasıl Çıkar?

Mobilyalarda ki lekeleri çıkarmak için öncelikle yapılması gereken lekenin ne lekesi olduğudur. Her lekeye aynı çıkarma yöntemi uygulayamayız. Örnek vermemiz gerekirse eğer ahşap mobilyanızın üstünde bir çay lekesi var ise bunu çıkarma yöntemi kolaydır. Çay lekesinin üstüne bir miktar karbonatı döktükten sonra biraz bekleyin. Kısa bir süre bekledikten sonra nemli bir bez ile ahşap mobilyayı silin ve çay lekesinin çıktığını göreceksiniz.

Eğer ofisinizde kullandığınız ahşap mobilya da mürekkep lekesi bulunuyorsa bu lekeyi çıkarmak can alıcı olabilir ancak yeni bir lekeyse, süt, ılık su ve sirke karışımı ile silmelisiniz. Leke kısa bir süre sonra çıkacağını göreceksiniz.

Kumaş Mobilya da Leke Nasıl Çıkar?

Öncelikle olarak mobilya tercih ederken kullandıkları kumaşları incelemenizi öneririz. Lekeleri tutmayan özel kumaşlar sayesinde kumaşları daha kolay bir şekilde temizleyebilirsiniz.

Kumaş temizleme malzemeleri ile kumaşlarınızı kolay ve rahat bir biçimde silebilirsiniz. Eğer ani bir kazayla çay dökülmüşse yine karbonat ile silip rahat bir biçimde lekeyi çıkartabilirsiniz. Karbonatı bu kadar vermemiz genel olarak kullanıldığı ve sonuç alındığı içindir. Genel olarak her evde bulunan bir malzeme olan karbonat ile hemen hemen her lekeyi çıkartabilirsiniz. Mobilyalarda Lekeler Nasıl Çıkar?

Her temizlik malzemesini kullanabilir miyim?

Koltuklarınız da her temizlik malzemesini kullanmanızı önermeyiz. Doğal sabunları öncelikli olarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Nasıl kullanacağınızı bilmiyorsanız bu yazımıza bakabilirsiniz. Koltuklar da temizlenmesi için Çamaşır suyu gibi temizlik malzemeleri kullanmak, koltuğunuzun yıpranmasına, aşınmasına ve renginin atmasına neden olacaktır. Bu yüzden sabun gibi temizlik malzemeleri kullanmanızı tavsiye ederiz.

Verha Mobilya ailesi olarak ürünlerimize bakmak ve kampanyalarımızı görmek isterseniz. Ana sayfamıza göz atabilirsiniz.