Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Orta Sehpalar: Salonun Kimliğini Saklı Tutan Mobilyalar

  • 22-11-2020
  • 1198

Orta sehpa seçmek salonunuzun asıl kimliğini belirlemek için izleyebileceğiniz en kestirme yoldur. Verha Mobilya mağazalarında bulabileceğiniz sayısız tasarımda ve tarzda orta sehpalar yardımıyla salonunuzun ya da oturma odanızı, sizin cennetiniz haline getirebilirsiniz.

İnsanlar Neden Orta Sehpa Tercih Ediyor?

Orta sehpa, oturma odasının yaklaşık tam ortasına konumlandırılıyor. Orta sehpalar, üzerindeki nesneye rahatlıkla ulaşabileceğiniz; gözünüzün önünde olmasını, her daim görüş alanınızda kalmasını arzuladığınız objeleri üzerinde barındıran; hiçbir yere sığdıramadığınız ya da hiçbir yere yakıştıramadığınız eşyaları kolaylıkla benliğine karıştırabilen çok amaçlı bir mobilya türüdür.

Orta Sehpa Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Orta sehpa tercihi yaparken, en uygun mobilyayı seçmek adına, dikkat etmeniz gereken bazı noktalar mevcuttur.

  • Güvenlik

Orta sehpa seçerken de, diğer tüm mobilyaları seçerken olduğu gibi, dikkat etmeniz gereken en önemli nokta güvenliktir. Özellikle evde minik bireyler var ise, mobilya tercih ederken önceliği güvenliğe vermekten başka bir şansınız da yoktur gerçi.

Orta sehpanın kenarlarının ve köşelerinin sivri ve keskin olmaması ile, miniklerin kafalarını çarpmaları halinde ciddi yaralanmaların da önüne geçilmiş olur. 

Orta sehpa eğer yekpare değilse, parçalarının birbirine monte edilmesi ile oluşturulan modellerden biri ise, bu parçaların son derece sağlam şekilde monte edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz. 

  • Dayanıklılık

Orta sehpa tercihi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus dayanıklılıktır. Dayanıklı olan mobilya, türü ne olursa olsun, evladiyelik kullanıma uygundur.

Orta sehpanın malzemesi kaliteli olmalıdır. Üretiminde, su ya da ısı ile temas etmesi durumunda bozulmayacak, rengini kaybetmeyecek, kolay kolay çizilmeyecek malzemelerin kullanıldığı orta sehpalar daima tercihiniz olmalı. Zira en mutlu anlarınızın, misafirlerinizi ağırladığınız akşamların sonunda mobilyanızdaki izin sizi üzmesini istemezsiniz.

  • Ebatlar

Orta sehpanın ebatları ile onu yerleştireceğiniz odanın ve odadaki diğer eşyaların ebatlarının da uyumlu olması gerekiyor. 

Çok küçük bir odaya yerleştirilen büyük bir orta sehpa ile çok büyük bir odaya yerleştirilen küçük bir orta sehpa daima aynı kötü görüntüyü yaratır; orta sehpa odaya ait gibi görünmez, ne kadar şık ve kaliteli olursa olsun kendi değerini de göstermez. 

Bunun gibi, ebatlar göz ardı edilerek alınmış mobilyalar ne yazık ki diğer mobilyaların da ışığını söndürmeleriyle bilinirler.

  • Model ve Renk

Orta sehpanın modeli ve rengi oturma odanızın ya da salonunuzun diğer mobilyaları ile uyumlu olmalıdır. Bir klasik salon takımına, metal ayaklı cam orta sehpa uyumsuz olacaktır ve salonunuzun zamansız güzelliğini perdeleyecektir. 

Genel mobilyanın rengine dikkat edilmeden satın alınmış orta sehpalar, hem kendilerinin hem de salonunuzun büyüsünü yok edebilecek güçtedirler.

  • Tarzınız

Orta sehpa satın alırken tarzınızı yansıtmasını talep etmelisiniz. Çünkü tercih ettiğiniz orta sehpa ile siz yaşayacaksınız. 

Orta sehpalar, pek çok farklı modelde, türde ve boyutta üretilebilir; sizin tarzınızı ve evinizin dekorasyonu tamamlar şekilde seçildiğinde ise bir mobilyadan daha fazla aidiyet duygusu aşılayabilir.

Sizi yansıtmadığını düşündüğünüz bir mobilyayı ne olursa olsun almayınız. Zira kendinize ait olmayan bir mobilya, sizi ne kadar mutlu edebilir ki?