Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Salon Nasıl Düzenlenir?

  • 08-09-2020
  • 474

Salon Nasıl Düzenlenir?

Salonlarımız evimizin en çok vakit geçirdiğimiz alanlarıdır. Televizyon, sohbet, yemek sonrası çay keyfi gibi çoğu zamanlarımızı salonlarımız da geçiriyoruz. Yorucu bir iş gününden sonra koltuğumuza yatmak elimize çay, kahve alıp günün yorgunluğunu atmanın hayalini hepimiz kurmuşuzdur. Hal böyle olunca salonlarımızın dar değil geniş bir alan olmasını isteriz ve en iyi şekilde düzenlemeye çalışırız. Peki nasıl en iyi şekilde düzenleriz.

 

Evinizin salonlarını en iyi şekilde kullanabilmeniz ve rahat bir alandan faydalanabilmeniz için size birkaç püf noktası vereceğiz. En iyi şekilde değerlendirmeniz için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Salonu düzenlerken nelere dikkat etmeliyiz?

Salonunuzu düzenlerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta salonunuzun metrekaresi'dir. Salonunuzun büyüklüğü çok önemlidir. Salonunuzun boyutuna göre mobilyalar seçmek orantıyı sağlayacak ve salonunuzun çok dolu ve kaba durmasını engelleyecektir. Küçük salonlara büyük koltuk takımları, tv üniteleri, gibi salon eşyalarını kullanmaktan çekinin.

 

Mobilya seçimini yaptıktan sonra salonunuz da bir merkez noktası belirlemeli ve salonunuzun eşyalarını bu merkez noktasının etrafına göre yerleştirmelisiniz. Bunları yaparken tasarımdan ve görünüşten de ödün vermemelisiniz. Renk uyumundan da ödün vermemelisiniz. Bu uyarılara dikkat etmediğiniz taktirde hayalinizde ki istediğiniz salonu yapamayabilirsiniz. Bu arada salonunuza küçük dokunuşlar ekleyerek renklendirebilirsiniz.

Salon Nasıl Düzenlenir?

Salon Nasıl Düzenlenir? Salonunuza küçük dokunuşlar dediğimiz de tablolar, çiçekler, vazolar ve kitaplıklar gibi eşyalar kullanabilirsiniz. Küçük detaylar doğru ve düzgün kullanıldığı taktirde eviniz de boğukluk, kalabalık değil aksine daha ferah ve geniş durmasını sağlayacaktır. Aksesuar kullanılmayan bir salonda daha boş bir salon oluşabilmektedir. Salonumuzun her detayını çok iyi bir şekilde kullanmayı bilmeliyiz.

Evinize Göre Mobilya Tercihi

Her evin salonlarının boyutları farklı olduğu için sevdiğiniz bir oturma gruplar veya tv ünitileri gibi salon mobilya eşyaları sizin evinize uygun olmayabilir. Var olan salonunuzdan tam verimlilik alabilmek için salonunuzun metrekaresini ölçüp, elinizde ki ölçülere göre mobilyalar isteyebilirsiniz. Mobilya firmaları sizin isteklerinizi göre özel tasarım mobilyalar üreterek salonunuzun düzenlenmesin de başrol oynayabilmektedirler.

Evinize uygun salon takımları için ana sayfamıza buradan göz atabilirsiniz.