Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Uşak Mobilya İmalatçıları

  • 23-09-2020
  • 937

Uşak Mobilya İmalatçıları

Mobilya İmalatçısının Görevi Nedir?

İnşa edilecek ürünün tasarımını inceler, Gerekli malzemeleri listeler, maliyeti hesaplar ve düzenler, Kolay kullanım ve kontrol için gelen istifleme malzemesi sağlar, Ürün modeline göre yapılacak parçaları belirler, Ahşap malzeme üzerindeki parçaların şeklini belirtir, Ahşap malzemenin kesilmesi ve kesilmesi, parçaların oyulması (veya yapılması), Elemanları tasarımına uygun olarak bağlar, pürüzlülüğünü düzeltir, parlatır ve her türlü aksesuarı monte eder.

Hangi alet ve malzemeler kullanılır? Uşak Mobilya İmalatçıları

Ağaç işleme makineleri, Zemin makineleri, Yüzey işleme makineleri, El makineleri, el aletleri, Vernik çeşitleri, öğütücüler, Ölçme, işaretleme ve kontrol aletleri, Parçacıklar, lifler, laminatlar ve yapay plakalar, Bağlantı elemanları, kalıplar vb. Elemanlar, aksesuarlar. Ahşap türleri (sunta, kaplamalı sunta, kontrplak, kontrplak, lif levha, formika), bilgisayar ve tasarım yazılımı. Uşak Mobilya İmalatçıları

Özellikleri neler olmalıdır?

Mobilya yapımcısı olmak isteyenler; Boşluk ve şekil ilişkisini gören kişilere dikkat etmelidirler, El ve parmak becerilerine sahiptirler, Gözlerini ve ellerini koordine edebilirler, Uzun süre ayakta çalışabilirler, Alet ve makinelerle çalışmayı severler, Dikkatli olmaları gerekir.

Bir mobilya ustasının en önemli görevi, istenilen ürün tasarımını doğru bir şekilde sunmak ve ürünü sorumlu kişiye teslim etmektir. Bir mobilya ustasının diğer görevleri şunlardır: Siparişe uygun tasarım çalışmalarının yapılması, Mobilya üretimi için gerekli hammaddeyi sağlamak, Mobilya üretiminde ihtiyaç duyulan araç ve gereçlerin hazırlanması, Seçilen mobilya türünün boyutlarının ölçülmesi ve hesaplanması, Mobilya işleme sürecinde delme, kesme, birleştirme ve boyama gibi işlemleri gerçekleştirmek, Ortaya çıkan ürünü kontrol etmek, Üründe hata varsa düzeltmek için, Tüm kontrollerden sonra onaylanan ambalaj ürünleri, Üretim sırasında kullanılan makinelerin iş, temizlik ve bakımı bittikten sonra, Ürünün taşınması sırasında zarar görmemesi için gerekli önlemleri alın. Gerekirse ürünün teslim edileceği adrese gidip kurunuz.

Mobilya Ustası Olmak İçin Hangi Eğitimleri Almak Gerekir? Uşak Mobilya İmalatçıları

Uşak Mobilya İmalatçıları - Mobilya ustası olmak isterseniz, meslek edindirme kurslarında genellikle şu dersleri görürsünüz:

     Bilgisayar Kullanma

     Elde Kesme

     Elde Birleştirme

     Makinede Kesme

     Makinede Birleştirme

     Mekan Düzenleme

     Numune Yapma

      Modüler Mobilya