Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Uşak Mobilya Temizliği Nasıl Yapılmalı?

  • 24-09-2020
  • 700

Uşak Mobilya Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Uşak Mobilya

Mobilyalarımızı aldığımızda bizi haftalar ve aylar götürmesi için değil. Yıllar boyunca götürmesini isteriz. Peki yıllar boyunca getirmesi için özenle bakıyor muyuz? Mobilyalarınızı nasıl temizleyeceğinizi sizlere anlatacağız.

Mobilyanızın Üretim Malzemelerini Mutlaka Bilin - Uşak Mobilya

Unutulmaması gereken ilk kural, mobilyanın hangi malzemeden daha şık olduğunu bilmektir. Temizlik mobilyası bir konsol, vitrin veya sehpa tarzındaysa, mobilyanın sunta, ahşap veya MDF'den yapılmış olup olmadığını bilmek önemlidir. Çünkü lamine malzemeden üretilen mobilyaların kenarları PVC kaplamadır. Bu nedenle PVC laminat parkeden uzun süreli su sızıntısı mobilyaların şişmesine neden olacaktır. Bu nedenle bu tür mobilyaların üzerine herhangi bir sıvı dökülürse hemen temizlenmesi çok önemlidir. Ahşap mobilyaların temizlenmesi lamine mobilyalara göre daha kolaydır. Kullanılan verniğin kalitesi ve ahşabın kalitesi de önemlidir. Ahşap mobilyalar, gerekli teknik ve ürünle yapılan verniklerde suya ve çizilmelere karşı dayanıklıdır. Uşak Mobilya - Ancak temizlik bezlerine ve ilaçlara dikkat etmelisiniz. Temizleme bezi yumuşak ve temiz su ile temiz olmalıdır. İlacın kullanılması gereken bir durum varsa suya ağaç temizleyicileri ilave edilerek temizlenmelidir.

Mobilyanızda Bulunan Kumaşa Dikkat Edin

Uşak Mobilya - Kanepe ve kanepe gibi kumaş kaplı mobilyalar, temizlenmesi en zor olanlardır. Koltuk kumaşları genellikle renk bırakan veya kabarıklaşan kumaşlar olarak kabul edilir. Ancak yeni üretilen koltukların kumaşları nano ve antibakteriyel kumaşlardan yapıldığı için temizliği kolaydır. Ancak kumaşlarda kullanılan temizlik teknikleri ve ilaçlar mobilya temizliğinde önemlidir. Bu nedenle, birkaç numara öğrenmeye değer. Mobilyanın üzerindeki lekeyi kurumadan temizleyin. Lekeli ve lekeli içeceklerin dökülmesi durumunda derhal harekete geçin. Koltuğun görünmeyen kısmını temizlemek için bir temizleyici deneyin. 20 saniye sonra üzerine beyaz bir havlu bastırın ve rengin solmasına neden olup olmadığına bakın. Uşak Mobilya -Çamaşır suyu gibi ağartıcı ürünleri temizlik için kullanmayın. Kumaşa zarar verecek ve tahriş edecek ilaç, temizlik maddesi ve bez seçmeyin. Kumaşa zarar verecek ve tahriş edecek ilaç, temizlik maddesi ve temizlik bezleri seçmeyin. Bazı kumaşlar özel tasarıma sahiptir ve anında zarar görebilir. Uzun süre güneşte kalmasına izin vermeyin.