Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Uşak Mutfak Dolabı Nasıl Kullanışlı Hale Getirilir?

  • 29-09-2020
  • 559

Uşak Mutfak Dolabı

Mutfak dolaplarımızı nasıl kullanışlı ve yer kaplamayacak şekilde düzenleyebiliriz? İç mekan tasarımında işlevsellik açısından en önemli yer mutfak, çünkü burası da evde çalışma özelliğine sahip. Mutfak, yemek hazırlama, pişirme ve temizlik gibi görevlerin yanı sıra, farklı yapı ve miktardaki eşyaların depolanmasından da sorumludur. Bu nedenle sadece göze çarpan değil aynı zamanda işlevselliği de vurgulayan bir mutfak tasarımı seçmeliyiz. Mutfağımızı tasarlarken kişisel ihtiyaçlarımız, tercihlerimiz ve mutfağımızın şekli ilk kriterimiz olacaktır. Ayrıca hangi birimlere daha çok ihtiyaç duyacağınız, ne kadar eşya depolamanız gerektiği gibi kriterler yanında pencerenin uzaydaki konumu da önemlidir. Ek olarak, hareket için alan sağlayan ve enerji tasarrufu sağlayan zarif bir şekilde tasarlanmış bir mutfak da aynı derecede önemlidir.

Uşak Mutfak Dolabı - Kullanışlı Hale Getirmek İçin İpuçları

      Küçük mutfakların geniş görünmesini sağlamanın bir yolu, renk ve ferahlığı birleştirmek için pastel renkler kullanmaktır.
 Fırınları lavabo ile birlikte tezgah altına yerleştirip hepsini bir arada toplayabilirsiniz. Aydınlık dolaplara sahip küçük mutfaklar tercih edebilirsiniz, renk detaylara sahip olabilir.

      Açık mutfakta mekan uygun ise dış köşeler kullanılarak mekan algısı bölünebilir. Uşak Mutfak Dolabı -Dekoratif mutfak eşyalarını burada dolap yerine lavabo ile duvara daha dar ve açık raflar yerleştirerek sergileyebilirsiniz.

      Sade bir görünüm tercih ederseniz sizin için düz yüzeyli kulpsuz dolaplar olabilir.

      Dolap kapaklarının arkasına raf ve çekmeceleri saklayarak kesintisiz yüzeyler elde edebilirsiniz.

      Rustik bir görünüm için, tezgahı betonarme bir tezgah ile tamamlayabilir ve doğru dolap kapaklarını seçebilirsiniz. Uşak Mutfak Dolabı

      Rustik bir görünüm için betonarme tezgah üzerine ahşap dolap kapıları yaptırabilir, duvarlarda ise sıcak badana tercih edebilirsiniz.

      Daha cesur tasarımlar seviyorsanız, göz alıcı renklerle kontrastlar yaratarak sıra dışı bir mutfak yaratabilirsiniz.

      Siyah ve beyazın kombinasyonu hemen hemen her zaman iyi sonuç verir, bu iki rengin kullanımının hata yapma olasılığı çok düşüktür.

      Mutfak dolaplarınızda sahip olduğunuz eşyalara uygun raflar üretebiliriz.

      Mutfak dolabı kapakları için farklı ama uyumlu renkler kullanabilirsiniz.

      Çok küçük bir mutfakta, tüm yüzeyler tekdüze doğru seçim olacaktır.