Ürün sepetinize eklendi. Sepetinize gitmek için tıklayınız.

Yatak Odası Takımlarının Kaleleri: Dolaplar

  • 30-10-2020
  • 275

Yatak odası dolabı, işlevselliği ile ön plana çıkan mobilyalardan oldukları için dikkatle seçilmesi gerekir. Dolaplarındaki geniş iç hacmi ile fazlaca depolama alanı sağlayan, sürgülü kapıları sayesinde extra dış alana ihtiyaç duymayan formda dolaplar ya da klasik sevenler için normal kapaklı dolaplar gibi pek çok seçenek sunan Verha Mobilya yeni nesil yatak odası takımlarında uygun fiyatlarla siz değerli müşterilerini mağazamıza bekleriz.

Yatak odasının düzeni, uykumuzu ve geçen zamanın kalitesini oldukça fazla etkiliyor. Haliyle yatak odaları kişisel ve karakteristik öğeler taşıyan, özel alanlar haline geldi. 

Yatak odası takımında neden dolaplar daha fazla önem arz eder

Dinlenme, uyku ve rahatlama alanı olmasının yanı sıra yatak odası, kişisel eşyalarımızı muhafaza ettiğimiz, kıyafet çanta ve aksesuarlar gibi en kıymetli eşyalarımızı barındıran en özel alanımızdır. 

Yatak odası dolapları, kişisel eşyalarımızı depoladığımız yegane birimler olması nedeniyle yatak odası takımlarının en gözde parçalarıdır. 

Ayrıca yatak odası takımlarının diğer elemanlarına nazaran daha büyük oldukları için daha çok dikkat çekerler.

Yatak odası dolaplarının türleri var mıdır?

Yatak odası dolapları incelendiğinde normal kapılı ve sürgülü olmak üzere iki seçeneğin olduğu görülecektir. Bu noktada sürgülü seçeneklerin herhangi bir alana ihtiyaç duymadan açıldığı bilinir. Normal kapılı olan modellerin ise mutlaka alana ihtiyacı vardır. Eğer dolap alacak kişinin alan konusunda sıkıntısı var ve yatak odası küçükse sürgülü modelleri tercih etmelidir. Bu tür durumlar dikkate alındıktan sonra yatak odası çeşitleri içerisinden uygun olan modellerin bulunması daha kolay olur.

Yatak odası dolabı modeli seçimi yapılırken neye dikkat edilmelidir

Yatak odası dolap modellerinin sayısı son dönemde oldukça çoğaldı. Bu modeller arasından insanlar kendi zevklerine hitap edenleri tercih etmektedir. Fakat seçim yaparken sadece zevklere göre hareket edilmesi doğru olmaz. Bu aşamada zevk ile birlikte dolabın kullanışlı olması, kolaylık sağlaması gibi özelliklerine de dikkat edilmelidir.

Modeli dışında dolabın kalitesi de göz önünde bulundurulmalıdır. Kalitesiz bir ürünün ömrü de kalitesi oranında az olacaktır. Sonradan dolabınızı yenilemenin yatak odası takımınızı bozması ihtimali vardır; bu da gereksiz yere bütçenizi zorlayacaktır.